7 יתרונות לשימוש בקופה ממוחשבת

קופה ממוחשבת נחשבת לאחד הכלים היעילים ביותר לבתי עסק רבים, מכיוון שהיא מאפשרת לבצע הרבה יותר פעולות ביחס לקופה רושמת שאינה ממוחשבת. כשקיים צורך לשפר את יעילות העסק, התפעול והניהול שלו, קופה ממוחשבת לעסק מעניקה מגוון פתרונות יעילים וחסכוניים.

אילו יתרונות מרוויח בעל העסק משימוש בקופה ממוחשבת?

  1. בקרת מלאי משופרת: באמצעות מערכת קופה ממוחשבת ניתן לייצר דו"חות מלאי מפורטים, המאפשרים לבעל עסק לנהל חלק משמעותי מהפן הלוגיסטי בקלות רבה וביעילות. באמצעות הדו"חות שהמערכת מספקת ניתן לבחון אילו מוצרים חסרים או שעומדים להיגמר וכך לדאוג לאספקה שוטפת ולהימנע מחוסרים או הזמנת סחורה בכמות גדולה מידי, שמצריכה יותר מקום אחסון ויוצרת עודף בסחורה שאין בה שימוש. בנוסף, דו"חות המלאי מאפשרים לבחון את קצב המכירות, לזהות מגמות משתנות ואף לזהות מוצרים שנמכרים יותר או כאלו שאין להם ביקוש. עוד הדוחות מאפשרים לזהות מבעוד מועד סחורה שחשוב לרוקן מהמדף מפאת תוקף המוצר או הרלוונטיות שלו לעונה לדוגמה, ובהתאם לכך לקבוע מבצעים או מכירות חיסול.
  2. עבודה יעילה וקלה יותר לצוות העובדים: קופה ממוחשבת אינה מחייבת את צוות הקופה להקליד עסקאות באופן ידני כפי שנדרש מהם בעת השימוש בקופה רושמת קונבנציונלית, ובכך מעניקה שפע של יתרונות בפן הניהולי, התפעולי והשירותי של העסק. על ידי הקלדת מוצרים בקופה ממוחשבת נמנעות טעויות הקלדה רבות, תהליך החיוב והגבייה הופך להיות הרבה יותר מהיר, כך שנמנעים מהיווצרות תורים ארוכים וחוויית הלקוח הופכת להיות הרבה יותר טובה.
  3. רכישה מושכלת עבור קהל הלקוחות של העסק: לקוח שמקבל פירוט עסקה מקופה ממוחשבת יכול לבחון את קנייתו על כל פריטיה והסכומים שנגבו עבורם, וכך ליצור רכישות חכמות יותר בפעם הבאה שיפקדו את בית העסק. קופות רושמות רגילות לא מפרטות באופן זהה את כל פרטי הרכישה, ולכן הקופה הממוחשבת עשויה לתת ללקוח ביטחון ולבנות אמון בינו לבין העסק.
  4. ניהול עובדים: קופות ממוחשבות מאפשרות לבעל עסק לעקוב אחר שעות העבודה של העובדים ביעילות באמצעות כניסה למערכת בתחילת המשמרת ויציאה ממנה בתום המשמרת. כמו כן, במסגרת הדו"חות שהמערכת מספקת לבעל העסק ניתן לעקוב אחר פעולות שהעובדים מבצעים וכך לקבל אינדיקציה על העמידה ביעדי המכירות ותפוקת העובד בכל עת.
  5. ייעול אבטחת העסק: קופה ממוחשבת מצמצמת באופן משמעותי את שיעורי הגנבות בבתי עסק הן מצד הלקוחות והן מצד העובדים. קופה ממוחשבת מאפשרת לבעל העסק לשלוט במלאי ובפעולות המכירה ולהיות שקט, גם כאשר הוא לא נוכח פיזית בבית העסק.
  6. ניהול מבצעים, הנחות ושוברי זיכוי: קופה ממוחשבת מאפשרת לנהל באופן יעיל ומסודר מבצעים, לתת הנחה ללקוח, לממש שוברי החלפה וזיכויים וכו'. תיעוד כל הפעולות הללו מאפשר לשמור על שליטה גבוהה וליצור אחידות באופי הטיפול של העסק בתרחישים שונים שעמם עשויים להתמודד צוות העובדים.
  7. ניהול מועדון לקוחות: עסק שצובר קהל לקוחות נאמן יכול לנהל את פעילויות המועדון ואת ההטבות שניתנות לו בעזרת קופה ממוחשבת, שחוסכת לו הרבה מאוד זמן. כמו כן, היא מאפשרת לבעל העסק לקבל אינפורמציה חיונית על פעילות מועדון הלקוחות ומאפייניו השונים על ידי הפקת דו"ח מסודר. פרט למועדון הלקוחות של העסק, ניתן לשלב את המערכת הממוחשבת עם מועדונים חיצוניים כמו מועדון חבר, קרנות השוטרים וכדו'.

קופות ממוחשבות שמותאמות לסוג העסק ואופי פעילותו

נאייקס ריטייל משווקת מגוון של קופות ממוחשבות, אותן ניתן להתאים לכל סוג עסק בהתאם לאופי פעילותו.

עסקים שונים זקוקים לפונקציות שונות בקופות הרושמות הממוחשבות של העסק, כך שישרתו את צורכיהם באופן ספציפי. לשם כך מתבצעת במערכת הממוחשבת התאמה אישית לפי בקשת הלקוח ובהתאם לסוג העסק ודרישותיו האינדיבידואלים.

קופות ממוחשבות מאפשרות לכל עובד להזין קוד לצורך הקלדה, וכך בעל עסק יכול להבטיח שרק מי שרשאי לעבוד עם הקופה יעשה זאת. כמו כן, עבור כל בעל תפקיד ניתנות הרשאות שונות, כך שיוכל להשתמש בפונקציות הרלוונטיות לביצוע תפקידו בלבד, ומידע שלא מיועד לו, לא ייחשף בפניו.

קופה ממוחשבת בשירות עצמי – קופות ממוחשבות שהלקוח מבצע דרכן את הרכישה והחיוב חוסכות ללקוח זמן המתנה בתור, מצמצמות את התורים בבית העסק, חוסכות לבעל העסק כוח אדם ומייעלות את כל שיטת הקנייה והגבייה. באמצעות קופה ממוחשבת בשירות עצמי הלקוח יכול לבחור מוצרים או לסרוק את הברקוד של המוצר ולחייב את כרטיס האשראי. השימוש בקופות מסוג זה נפוץ מאוד ברשתות השיווק וברשתות הפארם.

/ 5.

מאמרים נוספים
קופה רושמת

קופה לעסק

קופה לעסק היא אחד המרכיבים החיוניים ביותר בעולם העסקים, שכן היא תורמת בכל כך הרבה אספקטים בניהול העסק שלך. הפונקציות אותן מספקת קופה לעסק הן

קרא עוד »

נאייקס ריטייל, החברה המובילה בענף הקופות הממוחשבות ומכשירי התשלום ללא מזומן. 

מתן פתרונות מתקדמים לעסקים בהתאמה לעידן המודרני ולהרגלי הרכישה של היום, תוך שמירה על אבטחה מקסימלית. 

חברת הבת של נאייקס, חברת דואלי בע״מ, מחזיקה ברישיון מספר 61214 למתן שירותים בנכס פיננסי (מורחב) וברישיון מספר 61213 למתן אשראי (בסיסי), בפיקוח רשות שוק ההון ביטוח וחסכון.

סליקה ופתרונות קמעונאיים מתקדמים
דילוג לתוכן