מזון והסעדה​
מכולות ומעדניות

7 דברים שכל בעל עסק חייב לדעת על ארנקים דיגיטליים ועל אפליקציות תשלומים

ארנקים ניידים ואפליקציות תשלומים הם המילה האחרונה בקבלת תשלומים ללא מזומנים. הארנקים הניידים הופכים את הטלפונים החכמים לכלי תשלום מאובטח ונוח, והוספת מסופי אשראי שתומכים בכך מאפשרת לכל עסק להגדיל את היקף המכירות שלו.

עבור בעלי העסקים, שילוב של קופה חכמה שמבצעת תשלומים ללא מגע, מהווה יתרון תחרותי, ועבור הצרכנים מדובר בנוחות ובחוויית קניה משופרת.

1. מהם תשלומים ניידים וארנקים סלולריים?

תשלום סלולרי מתבצע דרך הסמארטפון וכולל שימוש בארנק נייד, המכונה ארנק דיגיטלי. טכנולוגיית התשלומים הניידים יכולה לכלול אפליקציות בנקאות סלולרית, כאשר האפליקציות נוצרות על ידי בנקים ספציפיים, כמו ביט לדוגמה שפותחה על ידי בנק הפועלים.

האפליקציות הללו מקלות על ביצוע עסקאות ומסירות את הצורך במזומן או בכרטיס פיזי כדי לקיים אינטראקציה עם קופה ממוחשבת בעסק. כמו כן, הן מאפשרות ביצוע תשלומים ללא קירבה פיזית למסופי אשראי.

מומלץ גם לעסקים עם סוכני שטח שיצטיידו במכשיר שעון נוכחות על מנת שיכלו להצליב בין הרכישות למסלול העודה בפועל.

2. כיצד זה עובד?

מרבית הארנקים הדיגיטליים מסתמכים על טכנולוגיה, שמכונה NFC (Near Field Communication), המאפשרת תקשורת בין הנייד למסוף התשלומים ללא מגע פיזי, והחלפה של פיסות נתונים קטנות באמצעות גלי רדיו.

3. עד כמה זה בטוח?

תשלומים ניידים בטוחים יותר משימוש בכרטיס אשראי פיזי. לתשלומים הניידים יש 2 שכבות הגנה, האחת מהמכשיר עצמו, והשנייה היא הצפנת נתונים שמסופקת על ידי מעבד התשלומים עצמו. בכל פעם שהצרכן משלם באמצעות ארנק דיגיטלי, נעשה שימוש בגרסת קוד חד- פעמית של הכרטיס, שתקפה רק לעסקה הנוכחית.

4. מה היתרונות של הארנקים הדיגיטליים?

עבור הצרכנים מדובר בחוויה נוחה וידידותית למשתמש, המספקת אמצעי תשלום בטוח ומהיר יותר ודרך לבצע מגוון רחב של רכישות, גם כאלו שלא היו מתוכננות, שכן התשלומים הניידים מבטלים את התלות בנשיאת מזומנים או כרטיס אשראי.

עבור בעלי העסקים מדובר בניצול הזדמנויות עסקיות והגדלת היקף המכירות, ובידול העסק מהמתחרים. הודות לאפשרות לשלם באמצעות ארנק דיגיטלי לקוח עשוי להעדיף עסק זה על פני אחר, מה שעשוי להגדיל גם את קהל הלקוחות של העסק.

5. כמה זמן זה חוסך ללקוח ולנותן השירות?

תשלומים ניידים מקצרים את הליך החיוב, ונמצא שביצוע התשלום אורך בממוצע 3 שניות בלבד. אין ספק שמהירות היא אחד היתרונות האדירים של הארנקים הדיגיטליים, שכן הם יכולים לקצר את ההמתנה בתור באופן משמעותי, לייעל את הליך החיוב, לספק חווית קנייה טובה יותר ולהפוך כל קופה למהירה יותר.

6. כיצד זה חוסך כסף לעסקים?

התשלום הסלולרי עשוי לחסוך זמן, ניירת ואפילו כוח אדם. זה חוסך ספירת מזומנים, בדיקת קופות, מעקב והגנה על הקופה מפני גניבה, מרמה וכדו', זה פותר את בעיית הכסף המזומן וחוסך מבעל העסק את הפקדת הכסף ותיאום ההפקדות לבנק.

עלויות נוספות שנחסכות לבעל העסק קשורות לעובדה שהטכנולוגיה איננה מבוססת נייר והיא חוסכת גם בעלויות מול חברות האשראי.

7. האם עסק קטן צריך להציע תשלומים ניידים?

בהחלט כן! בעוד עסקים רבים נאבקים עם תזרים מזומנים שלילי, התשלום באפליקציות התשלומים מתבצע מידית ומבטיח שהכסף נכנס לחשבון הבנק העסקי ברגע אישור העסקה על ידי בעל העסק.

ככל שיותר לקוחות של העסק ינצלו את הארנקים הדיגיטליים שלהם, כך פחות יבצעו תשלומים דחויים, ובעל העסק יזכה לתזרים חיובי, שמאפשר פעילות עסקית וכלכלית תקינה, יציבה וחכמה יותר.

חברת נאייקס ריטייל מתמחה בפיתוח, ייצור ושיווק של קופות ואמצעי תשלום בעסקים. באמצעות קופה ממוחשבת לעסק מבית נאייקס ריטייל ניתן לכבד כל אמצעי תשלום, כולל כרטיסי אשראי ללא מגע עם תקן EMV ואפליקציות תשלומים שונות.

על מנת לאפשר ללקוחות לבצע רכישה מהירה וקלה, נאייקס פיתחה עמדה בשירות עצמי ועמדת תשלום עצמית. לכל אחת יתרונות משלה, ומגוון עסקים מצליחים להגדיל את מכירות העסק, לייעל את תהליך המכירה ולחסוך הרבה מאוד כסף על תפעול וכוח אדם הודות להן.

מאמרים מומלצים

בינה מלאכותית, התאמה אישית ואינטראקטיביות בעולם הקמעונאות

כדברי האמרה הידועה המיוחסת לפילוסוף היווני הרקליטוס, "שינוי הוא הקבוע היחיד בחיים". בעולם הקמעונאי המתפתח ומשתנה באופן תמידי, קביעה נצחית זו נראית היום נכונה מתמיד. העולם שאחרי הקורונה נע ומשתנה מהר יותר מבעבר, ואנו עדים להאצה בהטמעתן של טכנולוגיות חדשות ולקצב חסר תקדים של שינוי בתבניות התנהגות וצריכה.

להמשך קריאה