מזון והסעדה​
מכולות ומעדניות

אפליקציות תשלומים

לאפליקציות תשלומים יש פוטנציאל לשנות את האופן שבו אנו מתנהלים עם הכסף שלנו ולהאיץ עסקאות בסביבות מסחר קמעונאיות ובשווקים ללא הגבלה.

נכון להיום, התשלומים הניידים עוד לא אומצו במלואם ובאופן מוחלט בקרב כל העסקים, זאת מכיוון שבקרב חלק מהצרכנים אפליקציות תשלומים עדיין נחשבות כפחות בטוחות, או לכל הפחות עלולות לעורר בהם חשש.

ככל הנראה, מקורו של החשש חסר הבסיס הזה, טמון בעובדה שאפליקציות התשלומים הופכות את הניידים שלנו לארנקים דיגיטליים, מה שעלול לחשוף אותנו לגנבות ופריצות. עם זאת, ניתן לראות מגמה מתפתחת ושימוש הולך וגובר באפליקציות התשלומים בקרב צרכנים וקהלי יעד שונים, ולנוכח אפליקציות תשלומים שהשיקו הבנקים הגדולים במדינה ובהפרשי זמן מאוד קצרים, נראה שהנושא צובר תאוצה.

אפליקציות התשלומים בטוחות לשימוש

טכנולוגיית ההצפנה שבהן משתמשות אפליקציות התשלומים מכונות "אסימון", והיא נועדה להחליף את הנתונים האישיים המצויים בכרטיס במספר מסומן, הבנוי מ- 16 ספרות, שהמשותף ביניהן לבין ספרות כרטיס האשראי של הלקוח הוא 4 הספרות האחרונות בלבד. באופן חד משמעי בשום שלב לא נחשפים ברשת נתונים רגישים אודות בעל הכרטיס, פרטיו ופרטי הכרטיס המחויב.

מי יכול לעשות שימוש באפליקציות התשלומים?

סליקה באמצעות אפליקציות תשלומים משרתת אנשים פרטיים וצרכנים שמתנהלים מול בית העסק. כיום נהוג להעביר תשלומים באמצעות אפליקציות תשלום גם בין עסקים, שמעניקים שירותים זה לזה.

  • אנשים פרטיים: רבים לא נהנים להסתובב עם הארנק, ומעדיפים לבצע חיובים באמצעות אפליקציות תשלומים, שמאפשרות להם לשלם בלחיצת כפתור.
  • קיימות אפליקציות תשלומים שמיועדות לעסקים וחברות, שמבקשות לתת לעובדים שוברים לארוחות הצהריים. הפופולריות שבהן הן אפליקציית "תן ביס" ו"אפליקציית סיבוס", שמאפשרות לעובדי החברות לבצע סליקה שמחייבת את האשראי של המעסיק.
  •  אפליקציות תשלומים אחרות נועדו לאפשר ללקוחות לרכוש מוצרים ואף לקבל הנחות והטבות באמצעות חיוב דרכן. כך לדוגמה באפליקציית גרופון, סליקה שמחייבת את כרטיס האשראי של הלקוח מאפשרת לו לבצע רכישה מבלי להוציא את הארנק, ואפילו לקבל הנחה.

אילו אפליקציות תשלומים פופולריות בקרב הצרכנים הישראליים?

סליקה של ביט אפליקציית ביט: סליקה בביט, האפליקציה של בנק הפועלים, מאפשרת לקבל או להעביר כספים בין כל לקוחות הבנקים בישראל (לא רק של בנק הפועלים). סליקה של ביט נחשבת לסליקה מאובטחת, וידוע שהיא עומדת בכל דרישות אבטחת המידע וההגנה על הפרטיות. יתרונה בביצוע פעולות מהירות שאינן דורשות הזנת פרטים בכל הפעלה. השימוש באפליקציה פופולרי בקרב עסקים קטנים ואנשים פרטיים, והשימוש בה חינם.
סליקה של תן ביס המותג המוכר עוסק בסליקה של תשלומים עבור מסעדות ועסקי מזון. עבור ארוחות עובדים מבצעת תן ביס סליקה באמצעות אפליקצייה שמותקנת אצל העובדים של המעסיק עמו נחתם ההסכם. החיוב נרשם על כרטיס העובד, שמקושר לכרטיס החיוב של המעסיק, ממנו מתבצע החיוב.
סליקה של סיבוס האפליקציה של סיבוס מאפשרת להזמין ארוחות ולשלם בעדן באמצעות הנייד, גם בעת הישיבה במסעדה. כמו כן, היא מחוברת לשירותי מיקום, כך שניתן באמצעותה לאתר מסעדות קרובות שמכבדות סיבוס. עוד מאפשרת סיבוס סליקה עבור עובדים שביצעו הזמנה משותפת ומבקשים להתחלק בשלום.
סליקה של גרופון גם אפליקציית גרופון מציעה חיוב ישירות מהנייד, ומציעה מבחר הטבות, הנחות ושוברים במבחר עסקים בתחומי הנופש, התרבות, הפנאי, המסחר ועוד.
סליקה של פפר באמצעות אפליקציית פפר סליקה של כרטיסי אשראי מתבצעת בקלות. האפליקציה, מבית לאומי פועלת באופן דומה לאפליקציית ביט, והיא מאפשרת להעביר כסף לעסקים או לאנשים פרטיים.

כל אפליקציות התשלומים הללו מחוברות למסוף בקופה הממוחשבת בבית העסק, כך שבעל העסק נהנה מסליקה שוטפת ומתעסק פחות בגבייה או בהחזר עודף, ספירת מזומנים וחיוב כרטיסי אשראי, ואילו הלקוח נהנה מתשלום מהיר ומיידי ללא צורך בהמתנה לשירות מבעל העסק.

לקריאה נוספת על קופה רושמת לעסק ויתרונותיה.

חברת נאייקס ישראל מספקת קופות ממוחשבות שמסייעות לבעל העסק לנהל רישומים באופן מאובטח, מסודר ויעיל ולייעל את ניהול העסק במגוון דרכים. חיוב הלקוחות שלכם יכול להתבצע בקלות מבלי שתזדקקו לאייש עמדות שירות רבות, ומבלי לעכב את הלקוח בהמתנה נוספת.

לפרטים נוספים חייגו *5046

מאמרים מומלצים