מזון והסעדה​
מכולות ומעדניות
5 Tips

5 טיפים לבחירת תוכנת קופה ממוחשבת

קופה ממוחשבת משמשת את בעל העסק לחישוב תשלומים המתקבלים כאשר מבוצעת מכירה בבית העסק. באמצעות הקופה הממוחשבת, ניתן גם להפיק קבלה או חשבונית מס ללקוחות. אחד היתרונות הגדולים שיש לקופה הממוחשבת הוא שניתן להתאים אותה להרבה סוגים של תשלום. למעשה, כל בעל עסק צריך להחזיק ברשותו קופה ממוחשבת.

אם מדובר על עסק קטן, אז לרוב תהיה לו קופה ממוחשבת אחת שתענה על הדרישות והצרכים שלו. אם מדובר על חנות גדולה, אז יש לרכוש מספר רב של קופות ממוחשבות ולהציב אותן בעמדות שונות. קופות כאלה מחוברות ברשת אחת ובנוסף הן גם מקושרות לתוכנות הנהלת חשבונות וכמו כן לתוכנה לניהול מלאי המוצרים שיש בעסק.

פרמטרים שיש לקחת בחשבון, כאשר בוחרים תוכנה לקופה ממוחשבת

בגדול, הקופה הממוחשבת כבר מגיעה עם תוכנה מובנית, שיכולה בהחלט לתת מענה מקצועי לדרישות העסק.

אלו פרמטרים חשוב שיהיו לתוכנה?

מהירות והפעלה – חשוב מאוד שתהיה לתוכנה מהירות תגובה גדולה יחסית וכמו כן שהיא תהיה פשוטה להפעלה. על מנת לענות בהצלחה על המהירות והתגובה, יש שימוש בסורק. זה סורק את הברקוד המוטבע על המוצרים. כמו כן, אם מדובר על קופה ממוחשבת הנמצאת במינימרקט, אז בנוסף היא תחובר למשקל צמוד וכך כאשר הלקוח רוכש פירות וירקות, המערכת תיתן את התעריף הנכון. כל הנתונים שמועברים מהברקוד וכמו כן מהמשקל, מוזנים ישירות לתוכנה.
ממשק – כאשר משתמשים בתוכנה עם ממשק חכם, באמצעותו ניתן לאתר מוצרים שיש בחנות בכל מיני צורות כמו, סריקה של הברקוד, שם המוצר, מק"ט של המוצר וכו', העבודה תהיה יעילה ותבוצע בצורה מהירה יותר. כיום, מרבית הקופות מגיעות עם מסך מגע, מה שעוד יותר עשוי להיות נוח ולהקל על המשתמשים.
עבודה עם נתונים – בתוכנה צריכה להיות אפשרות של שקלול וניתוח נתונים. כך יהיה אפשר להציע מחירי מבצע מיוחדים. כמו כן, יש לבדוק שניתן לנהל את המלאי דרכה. בדקו האם ניתן להזין פריטים בקלות והאם אפשר לקבל מידע בזמן אמת על הכמות שלהם.
הרגלי קנייה – התוכנה צריכה לספק נתונים על הרגלי הצריכה של הלקוחות. בהתאם לכך, אפשר לתכנן מערכי מכירות. מעבר לכך, אם כבר הזכרנו את הרגלי הקנייה של הלקוחות, אפשר גם לנהל מועדון לקוחות. מדובר על אחת הדרכים הטובות ביותר לשמירת קשר עם הלקוחות. מה שבסופו של דבר, עשוי גם לתרום בהגדלת המכירות.
יכולת קישור למערכת הנהלת חשבונות – אם אפשר לסנכרן את התוכנה של הקופה הממוחשבת עם תוכנת הנהלת חשבונות, הרי שנהפוך את כל מערך הניהול ליעיל יותר. כך הנתונים יהיו מרוכזים במקום אחד ויהיה אפשר לשלוף אותם כאשר יש צורך בביצוע חישובים והפקה של מסמכים ודו"חות רלוונטיים.

שורה תחתונה

קופה ממוחשבת רוכשים מיצרן ותיק, שיש לו ניסיון בתחום וכזה שיספק מוצר עם תוכנה מקצועית, אמינה וידידותית למשתמש. ניתן גם לבדוק איתו, האם התוכנה תומכת בממשקים (אנדרואיד, IOS) של טאבלטים וטלפונים סלולריים וכמו כן הכי חשוב לבדוק שיש תמיכה טכנית למוצר, כמו כן יש לוודא שתהליך סליקת אשראי מתבצע באופן קל ומהיר ללא צורך בדרישות מסוימות.

מאמרים מומלצים

בינה מלאכותית, התאמה אישית ואינטראקטיביות בעולם הקמעונאות

כדברי האמרה הידועה המיוחסת לפילוסוף היווני הרקליטוס, "שינוי הוא הקבוע היחיד בחיים". בעולם הקמעונאי המתפתח ומשתנה באופן תמידי, קביעה נצחית זו נראית היום נכונה מתמיד. העולם שאחרי הקורונה נע ומשתנה מהר יותר מבעבר, ואנו עדים להאצה בהטמעתן של טכנולוגיות חדשות ולקצב חסר תקדים של שינוי בתבניות התנהגות וצריכה.

להמשך קריאה