מזון והסעדה​
מכולות ומעדניות

כיצד קופה רושמת משפרת את הבקרה על העסק שלכם

הבנה שכיום על בעלי עסקים לבצע התאמה והתעדכנות בהתאם לתמורות בשוק הוטמעה ממזמן, כאשר כיום יותר עסקים מאי פעם בעבר מתחדשים ומשקיעים מאמץ ומשאבים בקידום העסק למציאות הטכנולוגית והצרכנית הנוכחית בה אנו חיים.

כחלק מאותם הצעדים שנלקחו, בשנים האחרונות החלו בעלי עסקים לשים דגש נרחב יותר על רכישת קופות חדשות ואיכותיות יותר – כדוגמת קופה רושמת, כקופה אשר מאפשרת לבעלי עסקים להעמיק את אחיזתם בעסק ואת הבקרה אודות המתרחש בו.

כמו כן, כיום קיימות קופות מתקדמות אחרות כדוגמת קופות חכמות, אשר חשובה ההפרדה בינן לבין קופה רושמת סטנדרטית, כנגזרת של הצורך שקיים לאותו עסק מלכתחילה. על ההבדל בין ה- 2 וכיצד בוחרים את הקופה הנכונה ביותר עבור העסק שלכם – נרחיב במאמר הקרוב.

מהי קופה רושמת?

בראש ובראשונה, כדי להבין את המשמעות והתרומה של קופה רושמת חשוב להעמיד אותה על דיוקה ולהרחיב על מאפייניה. כלומר, קופה רושמת היא קופה אשר מאפשרת לרשום ולתעד את כלל הפעילות החשבונאית של העסק בעודה כבר מחשבת מספר פעולות חשבונאיות תוך כדי.

כך לדוגמה ניתן באמצעות קופה רושמת לחשב לבד את ההכנסות של פרק זמן מסוים שהוגדר, כמו גם לחשב בהתאם את הוצאות המיסים ו/או הניהול השוטף שנלוות לתקופת הזמן שהוגדרה. כמו כן, קופה רושמת מייצרת כמובן גם קבלות שיווקיות אשר פרט ללוגו העסק ופרטי ההתקשרות עמו מייתרים לחלוטין את הצורך בהכנת קבלה או חשבונית באופן ידני. 

קופה רושמת – לעסקים בעלי מגוון מוצרים קבוע וקטן יחסית

בנוסף לכך, שאלה נוספת שעולה במיוחד לאור מגוון סוגי הקופות (קופה רושמת אל מול קופה חכמה) היא עבור איזה עסק מתאימה איזו קופה, כאשר התשובה לכך כמובן היא תשובה של נוחות, אף על פי כי לרוב מתבצעת ההתאמה בהתאם לסוג המוצרים והמגוון שקיים באותו עסק.

רוצה לומר, אילו מדובר בעסק אשר מחזיק במגוון גדול מאוד של מוצרים ובהתאם במגוון של מלאי, ייתכן במידה רבה כי נכון יותר לאותו עסק להצטייד בקופה חכמה, כקופה שמאפשרת גם לנהל מלאי ולהתעדכן אודות מצב העסק מאחורי הקלעים.

מנגד, בשל העלויות שנלוות לאותן קופות חכמות כמו גם התלות שנוצרת בהן כיוון שהן אינן חסינות מכשלים או תקלות טכניות – קופה רושמת עבור בתי עסק שמחזיקים במגוון קבוע או מצומצם יחסית של מוצרים מהווה פתרון יותר פשוט נוח והגיוני.

הסיבה לכך היא שקופה רושמת נחשבת לפשוטה ונוחה יותר לתפעול מאשר מקבילתה החכמה בשל מיעוט האפשרויות בה, כאשר אילו מצרפים לכך גם את העלות הנמוכה יותר של הקופה כשלעצמה – ומצאתם פתרון שעונה על הצורך ושומר על הכיס שלכם שלם בעת ובעונה אחת.

קופה רושמת מתקדמת היא קופה עם משקל מובנה

כמו כן, בשל היותן של קופות רושמות מוצר שנמצא עימנו עוד מסוף המאה ה- 19, טבעי ונכון לרכוש קופות אשר יודעות להציע לבעליהן יותר מאשר סכם עלות עסקה או פלט עודף ללקוח עצמו. 

כלומר, כאשר אתם מחפים לעסק שלכם קופה רושמת כיום, רכישתה של קופה אשר מגיעה עם תכונות ומאפיינים נוספים כמו משקל מובנה למוצרי סחורות, או לחליפין קופה אשר מדפיסה גם קבלה – היא בגדר חובה עבור עסק שמבקש להישאר במציאות העדכנית של המאה ה- 21.

בחרו קופה רושמת שמגיעה עם אמצעי תשלום מגוונים

בהמשך לכך, חשובה גם הבחירה בקופה רושמת שמאפשרת ללקוחות שלכם לשלם במגוון דרכים אשר מתעלות על מזומן בלבד, כאשר פרט כמובן לנוחות שנלווית לכך מדובר בעובדה חשובה בעיקר לאור דעיכתו של האחרון.

כלומר, כיום מעמדו של המזומן כאמצעי תשלום נמוך במיוחד כאשר ישנם כאלו שסבורים שמדובר בנקודת השפל ההיסטורית – כאשר יותר ויותר לקוחות משתמשים באמצעי תשלום מרחוק ו/או אשראי. לכן, קופה רושמת שיכולה לעבוד אך ורק תשלומי מזומן או אף מזומן ואשראי בלבד – יכולה בהחלט למצוא את עצמה לא מותאמת למרבית הלקוחות בעתיד הקרוב אם לא ההווה הנוכחי.

זאת גם בדיוק הסיבה שמומלצת רכישתה של קופה שיודעת לקבל תשלום באמצעות העברות אלקטרוניות ו/או לכל הפחות דרך צ'יפים חכמים שנמצאים במרביתם המוחלטת של כרטיסי האשראי כיום.

קופה רושמת היא לא פשרה – אך רק אם תבטיחו כי הצטיידתם בקופה איכותית

כמו שאפשר להבין מהכתוב לעיל, קיים מגוון רחב ושונה של קופות רושמות, כמוצר שמלווה אותנו למעלה מ- 130 שנים, כאשר במשך אותו זמן חלו שינויים רבים בקופות עד למצב בו הן נמצאות כיום.

כמו כן, עדיין כיום ישנם עסקים אשר זקוקים אך ורק לקופה רושמת, אך אין הדבר אומר כי עליהם לבחור בקופה שמאפשרת להם לצאת ידי חובה, כשהכוונה בכך היא שעדיין חשובה ההקפדה על קופה מודרנית שתתאים את עצמה עד כמה שניתן לצרכנים כיום וחשוב מכל – לצרכנים של מחר. 

אנו כאן לייעוץ והדרכה בעת בחירת הקופה הרושמת המתאימה לדרישות העסק שלכם. צרו קשר עם המומחים של נאייקס ורכשו קופה לעסק אשר תעזור בפתוח וצמיחת העסק.

מאמרים מומלצים

בינה מלאכותית, התאמה אישית ואינטראקטיביות בעולם הקמעונאות

כדברי האמרה הידועה המיוחסת לפילוסוף היווני הרקליטוס, "שינוי הוא הקבוע היחיד בחיים". בעולם הקמעונאי המתפתח ומשתנה באופן תמידי, קביעה נצחית זו נראית היום נכונה מתמיד. העולם שאחרי הקורונה נע ומשתנה מהר יותר מבעבר, ואנו עדים להאצה בהטמעתן של טכנולוגיות חדשות ולקצב חסר תקדים של שינוי בתבניות התנהגות וצריכה.

להמשך קריאה