מזון והסעדה​
מכולות ומעדניות

קופה ממוחשבת למינימרקט

ענף הקמעונאות הוא אחד מהענפים הבולטים, והוא לא מפסיק לצמוח ולגדול במהירות עם מוצרים חדשים ושירותים שנעים בין מזון, ביגוד, מכשירים, ריהוט לבית, חלקי רכב ועוד.

גם המינימרקטים נכללים בקטגוריה זו, שהם תוצר הכלאיים שבין המכולת המסורתית שהכרנו בעבר לבין הסופרים הגדולים שממוקמים בצמתים מרכזיות ברחבי הארץ כולה.

המינימרקטים הפכו לסופר השכונתי, שיש בו הכל מהכל, ובכל רגע נתון, אם נתקעתם בבית ומשהו חסר- סביר להניח שתמצאו אותו במינימרקט שמעבר לכביש. מגוון המוצרים הרחב, הסוגים השונים והיצע המותגים והחברות מעמידים בפני הבעלים של העסק אתגרים לא פשוטים: ניהול מלאי, ניהול ספקים, ניהול עובדים וכמובן, ניהול חשבונות העסק.

בעלי מינימרקט? להלן 6 סיבות למה אתם חייבים קופה ממוחשבת למינימרקט שלכם:

מעקב אחר מלאי העסק

מי שמבקר במינימרקט השכונתי יודע, שתמיד יש מוצרים חדשים על המדף, ושהמלאי משתנה באופן תדיר. על מנת לשלוט במלאי החנות, לדעת מה חסר ומה צריך להזמין כבר לא צריך לערוך רשימות מלאי מתישות, מכיוון שקופה ממוחשבת יכולה להציג דו"חות מלאי ומכירה מסודרים, כך שהזמנת הסחורה הופכת להיות הרבה יותר פשוטה.

מערכת קופה ממוחשבת מאפשרת להזין אינספור מוצרים והיא מותאמת באופן אישי לצרכים ולדרישות של כל עסק. ניתן בכל עת להוסיף מוצרים חדשים, להוריד מוצרים שאין להם ביקוש, לתמחר את המוצרים ולשנות את התמחורים אם יש בכך צורך.

מעקב אחר העסקאות שמבוצעות בעסק

מינימרקט יכול לבצע מאות עסקאות מדי יום, ומעקב אחר כל העסקאות ללא קופה חכמה הוא כמעט בלתי אפשרי. על מנת להבטיח סדר, ארגון ותיעוד של כל הרכישות, ההחזרות, הביטולים והזיכויים שניתנים בעסק, אתה חייב קופה ממוחשבת.

כמו כן, קופות ממוחשבות מאפשרות לעקוב אחר מכירות העסק, לקבל דו"ח יומי/ שבועי/ חודשי ורבעוני שמציגים את כמות העסקאות, הסכום הממוצע לעסקה וכדו'. באמצעות מאגרי הנתונים שמתרכזים בקופה החכמה, ניתן לקבל אינפורמציה רבה לצורך ניתוח נתונים סטטיסטיים והסקת מסקנות, מה שעשוי לשפר את הפעילות העסקית.

ניהול עובדים

מינימרקט הוא סוג עסק שנפתח בשעה מוקדמת, ועשוי להיסגר בשעה מאוחרת בלילה. יש מינימרקטים שפועלים 24/7 ואף בשבת, ומכיוון שבעל העסק לא יכול להיות נוכח בכל עת, הוא מעסיק עובדים שמאיישים את העסק ומתפעלים אותו מבחינה לוגיסטית, ניהולית ושירותית. על מנת לעקוב אחר נוכחות העובדים ואחר ביצועי המכירות שלהם אין צורך במעקב אחר מצלמות העסק או בהפעלת שעון נוכחות נפרד. הודות לקופה ממוחשבת בעסק ניתן לקבל את כל המידע על גבי דו"ח מפורט ומסודר.

ביצוע תשלומים מאובטחים

קופות רושמות רגילות אינן מסוגלות לקלוט תשלומים באמצעות כל הדרכים שעומדים לרשות הלקוחות שלך בעסק. מכיוון שהרגלי הצריכה שלנו ואופן התשלום השתנה בשנים האחרונות, הרבה יותר אנשים מעדיפים לבצע תשלומים מבלי לשלוף את הארנק. למעשה, כיום ניתן לבצע תשלומים באמצעות אפליקציות תשלומים ישירות מהנייד, כך שאם הלקוחות שלך נזכרו על הדרך שהם צריכים השלמה של מוצרים לארוחת הערב, קופה ממוחשבת שמסוגלת לקלוט את כל סוגי התשלומים במסוף אחד, חוסכת להם זמן ולך היא מאפשרת להרוויח קנייה בטוחה נוספת. באמצעות קופות ממוחשבות מתבצעים חיובים מאובטחים לפי תקן EMV שמאפשר גם לבצע תשלומים מאובטחים ובטוחים ללא מגע וללא העברת פס מגנטי של כרטיס האשראי.

קופה ממוחשבת מבטיחה לך, בעל העסק, חיוב מאובטח לחלוטין של כל סוגי העסקאות, לרבות סליקה בביט ובכל אפליקציות התשלומים הפופולריות בישראל.

הצגת פירוט עסקה ללקוח

באמצעות קופה רושמת ממוחשבת הלקוח מקבל חשבונית מפורט של העסקה שבוצעה על כל פרטיה ופריטיה, וכך מאפשרת לו לבחון את סל ההוצאות שלו ולבצע רכישות מושכלות יותר.

הרחבת העסק בצורה בטוחה ומבוקרת

בעזרת קופה ממוחשבת ניתן להרחיב את הפעילות העסקית של העסק בצורה בטוחה, מאורגנת ומבוקרת. ידוע שעסקים בתחום קמעונאות המזון מתרחבים כל הזמן גם בגלל ביקוש מצד הלקוחות למגוון עשיר של מוצרים וגם בגלל צפיפות האוכלוסין שהולכת וגדלה בשכונות העירוניות. מסיבה זו בעל מינימרקט חייב לעבוד עם קופה רושמת ממוחשבת, שמאפשרת לו להישאר בשליטה ולחלוש על כל האספקטים השונים בבית העסק שלו.

נחוצה לך קופה ממוחשבת בעסק?

חברת נאייקס מייצרת ומשווקת את הקופות המתקדמות בעולם לענף הקמעונאות ומעמידה לרשות הלקוח אפשרויות התאמה אישית בהתאם לסוג העסק, אופי והיקף פעילותו, הצרכים השונים שלו ודרישות בעל העסק.

מאמרים מומלצים

בינה מלאכותית, התאמה אישית ואינטראקטיביות בעולם הקמעונאות

כדברי האמרה הידועה המיוחסת לפילוסוף היווני הרקליטוס, "שינוי הוא הקבוע היחיד בחיים". בעולם הקמעונאי המתפתח ומשתנה באופן תמידי, קביעה נצחית זו נראית היום נכונה מתמיד. העולם שאחרי הקורונה נע ומשתנה מהר יותר מבעבר, ואנו עדים להאצה בהטמעתן של טכנולוגיות חדשות ולקצב חסר תקדים של שינוי בתבניות התנהגות וצריכה.

להמשך קריאה