מזון והסעדה​
מכולות ומעדניות
קופה ממוחשבת למסעדות

קופה ממוחשבת למסעדות

במידה ואתם מעוניינים שהעסק שלכם יצליח, עליכם לבצע את ההחלטות הנכונות. בעלי מסעדות רבים נאלצים לוותר כליל על שירותי הנהלת חשבונות מפאת מחיריהם הגבוהים, שמרבית בעלי העסקים הקטנים אינם יכולים לעמוד בהם.

למרבה המזל, ישנו פתרון מתקדם, מהיר וזול לבעיה זו – קופות ממוחשבות למסעדות.

בעמוד זה נסביר מהם היתרונות הגלומים בקופה ממוחשבת וכיצד היא יכולה לסייע לבעלי מסעדות.

קופה ממוחשבת למסעדות

מהי קופה למסעדה?

הקופה הממוחשבת היא הגלגול המודרני של הקופה הרושמת. קופה רושמת הינה מכשיר שמבצע חישוב תשלומים בזמן ביצוע העסקה בבתי עסק. מרבית הקופות הרושמות כללו מגירה שבה אוחסנו המזומנים או ההמחאות. מאז שהומצאה הקופה הרושמת בארצות הברית של שנת 1883 ועד מהפכת ה-Fintech של המאה העשרים ואחת ידע תחום ניהול החשבונות בבתי עסק לא מעט תהפוכות. 

בסוף המאה הקודמת כבר כללו הקופות הרושמות מאזני שקילה, רכיבים הקוראים ברקודים וסורקי כרטיסי אשראי. בשנים האחרונות עבר תחום הקופות הרושמות תהליך של אדפטציה להתפתחויות הטכנולוגיות האחרונות וכך נולדו הקופות הממוחשבות – מערכות מחשבים שמתקשרות למערכת מחשוב מרכזית בבית העסק ומעדכנות אותה בעסקאות שמתבצעות. הקופות הממוחשבות כוללות מסכי מגע מתקדמים, מסופי אשראי נוחים לשימוש וממשק משתמש נוח.

בנוסף לכך, משמשות בימינו הקופות הממוחשבים לניהול השוטף של בתי העסק. פרט להוצאת קבלות וחשבוניות, יודעות הקופות הממוחשבות לשמור מידע אודות הלקוחות השונים, לנהל את המלאי בחנויות, לבצע מעקבים אחרי עובדים ואף לנהל מועדוני לקוחות.

כיום ניתן למצוא קופות ממוחשבות למסעדות, לחנויות ולמגוון בתי עסק אחרים.

מדוע יש צורך בקופה ממוחשבת למסעדה?

קופות ממוחשבות למסעדות עונות על צורך מרכזי של בעלי עסקים – מעקב שוטף אחר התנהלותו הכלכלית של העסק. כיום, מרבית בעלי המסעדות אשר משתמשים בקופות רושמות מיושנות נאלצים להיעזר בשירותיהם של רואי חשבון שינהלו את הפן הפיננסי של העסק שלהם.

קופות ממוחשבות למסעדות מייצרות מהפכה של ממש בתחום ומייתרות את הצורך ברואי חשבון. 

7 יתרונות של קופות ממוחשבות למסעדות

אם נתבקש לדמיין קופות ממוחשבות למסעדות, סביר להניח שרובנו נחשוב על קופה פשוטה הכוללת מגירת אחסון מזומנים ומכשור לסליקת כרטיסי אשראי שמחוברת לצג מחשב.

ואולם, קופות ממוחשבות למסעדות כוללות אינספור פיצ'רים מתקדמים המקלים על ניהול המסעדה:

1. מערכת פשוטה במיוחד לשימוש ולמידה

מרבית הקופות הממוחשבות מצוידות במסכי מגע שמאפשרים ניווט נוח במערכת. באמצעות הצג הגדול וממשק המשתמש הפשוט, ניתן לנתח בקלות ובמהירות את המידע שאוספת הקופה.

2. מערכת הנהלת חשבונות אוטומטית

קופה למסעדה מאפשרת לשים סוף לתשלומי העתק לרואי חשבון. הקופה תלקט עבורכם את האינפורמציה הדרושה ותבצע עבורכם הנהלת חשבונות.

3. איסוף מידע רלוונטי אודות לקוחות לצורכי שיווק

קופות רושמות חכמות מאפשרות לבעלי עסקים לנתח את המידע אודות כל לקוח ולבנות מערך שיווק מתקדם בהתאם למידע שהתקבל.

4. הפקת דוחות

קופות ממוחשבות למסעדות מפיקות עבור בעל המסעדה דוחות מותאמים אישית. 

5. ניהול שעוני נוכחות

קופה רושמת חכמה תחסוך לכם את אי הנעימות הכרוכה במעקב אחר עובדיכם באמצעות ניהול חכם של שעוני הנוכחות שלהם.

6. גישה מרחוק

הואיל וכל המידע שאוספות קופות ממוחשבות למסעדות מועלה אוטומטית לשרת מאובטח, ניתן לבצע כניסה חכמה למערכת מכל מקום בעולם ולנהל את העסק שלכם מרחוק. 

7. תאימות לתקן ENV

קופות ממוחשבות למסעדות עומדות בתקנים הבינלאומיים המחמירים ביותר ומאפשרות ללקוחותיכם לבצע עסקאות מאובטחות.

לסיכום

קופות ממוחשבות למסעדות הן הרבה יותר מקופות רושמות המחוברות לצג מחשב. מגוון הפיצ'רים שמספקות קופות אלה, לרבות הפקת דוחות מותאמים אישית וניהול מערכת הנהלת חשבונות אוטומטית, מאפשרים לבעלי מסעדות להצטרף למהפכת ה-Fintech ומייתרים את הצורך בתשלום סכומי כסף גדולים לרואי חשבון.

מאמרים מומלצים

בינה מלאכותית, התאמה אישית ואינטראקטיביות בעולם הקמעונאות

כדברי האמרה הידועה המיוחסת לפילוסוף היווני הרקליטוס, "שינוי הוא הקבוע היחיד בחיים". בעולם הקמעונאי המתפתח ומשתנה באופן תמידי, קביעה נצחית זו נראית היום נכונה מתמיד. העולם שאחרי הקורונה נע ומשתנה מהר יותר מבעבר, ואנו עדים להאצה בהטמעתן של טכנולוגיות חדשות ולקצב חסר תקדים של שינוי בתבניות התנהגות וצריכה.

להמשך קריאה