מזון והסעדה​
מכולות ומעדניות

להגדיל את מחזוריות העסק על ידי הרחבת אופציות התשלום ואפשרויות הסליקה

כל עסק שואף להגדיל את מחזור העסקאות שלו, ובאופן אינסטינקטיבי מיד חושב על הגדלת תקציב השיווק, פנייה לפלטפורמות שיווק נוספות והרחבה של קהלי היעד אליהם העסק פונה.

אלא שכל אלו מצריכים מבעל העסק בניית תשתית, שתאפשר לו למקסם את הפוטנציאל העסקי של העסק ולנצל מגוון רחב, ככל שניתן, של עסקאות.

נאייקס מציעה מגוון פתרונות לעסקים, שמאפשרים להם להרחיב את שיטות החיוב, הסליקה והתשלומים בעסק, ובכך להגדיל את הקהלים של העסק ולנצל מגוון עסקאות והזדמנויות עסקיות.

חיוב באמצעות קופה ניידת

קופה ניידת, כזו שמאפשרת לבעל העסק להתנתק מהמיקום הפיזי של החנות ולחייב לקוחות בכל מקום ובכל זמן יכולה להגדיל את מחזוריות העסק באופן משמעותי. במקום שהלקוח יגיע אל עמדת המכירה או לקופה, נציגי מכירות שמגיעים עד אליו יכולים לבצע עסקה "חמה" במקום ואף לקדם מכירות של מוצרים נוספים.

קופה רושמת ניידת קלה לנשיאה ומאפשרת לבצע תשלומים במגוון דרכים, ביניהם סליקה של כרטיסי אשראי, וכן תשלום באמצעות אפליקציות תשלומים. היא משרתת נפלא נציגי חברות שמוכרים שירותים ומוצרים בדוכנים ושווקים, בשיטת door to door וכן אנשי מקצוע שמגיעים לבית הלקוח, כמו חשמלאים, שיפוצניקים, טכנאים וכו'.

חיוב באמצעות עמדת תשלום עצמית

עמדת תשלום עצמית מעודדת רכישה מזדמנת בקרב לקוחות, שלא מעוניינים לעמוד בתור לקופאית ורוצים לבצע רכישה מהירה. כיום נפוץ לראות עמדות מסוג זה בחנויות הפארמה ובסופרים, אך הן עשויות להועיל לכל עסק קמעונאי, כולל עסק שמוכר מוצרים באמצעות ברקודים או במשקל. על ידי סריקה של הברקוד או בחירת המוצר בצג המחשב נעשה חישוב של המוצרים שהקונה רוכש, והוא מבצע את התשלום באופן עצמאי באמצעות כרטיס האשראי בקלות ובמהירות.

חיוב באמצעות אפליקציות תשלומים

אפליקציות תשלומים הפכו להיות מאוד פופולריים, שכן הן מאפשרות לכל אחד לבצע חיובים מבלי לסחוב את הארנק, לספור את המטבעות, ואפילו מבלי לראות את נותן השירות.

אפשר לומר שכל עסק יכול להניב תועלת רבה מאפליקציות התשלומים, מכיוון שהן מסייעות גם במקרים שהלקוח תקוע בלי מזומן, כאשר כרטיס האשראי מסורב, כאשר הלקוח נכנס לרכוש בספונטניות וכאשר הוא מעוניין להעביר תשלום עבור שירות שקיבל מרחוק.

פרילנסרים מכל תחום נעזרים כיום באפליקציות התשלומים, שמאפשרות להם לתת שירות לכל דורש, מכל מקום ברחבי הארץ באמצעות הטלפון הנייד בלבד. העסקאות שמבוצעות באמצעות אפליקציות התשלומים בטוחות לגמרי ויעילות מאוד.

הגדלת קהל היעד ומספר הלקוחות של העסק

על ידי בניית תשתית התשלומים הנכונה, כל עסק יכול להגדיל את הקהלים אליהם הוא פונה ולהרחיב את קהל הלקוחות של העסק.

שינויים באורח החיים בעולם המערבי, קצב החיים הדינמי והמהיר ואילוצים שונים גורמים לשינויים בהרגלי הצריכה והתשלום. צרכנים שונים עשויים להעדיף אפשרויות תשלום שונות, ועצם הידיעה שעסק כזה או אחר מכבד את שיטת התשלום המועדפת על פני הצרכן, עשויה לגרום לו לרכוש מוצרים או שירותים דווקא שם. זה עניין של נוחות ושל התאמת העסקים לתרבות צריכה חדשה.

ככל שהעסק יטיב להתאים את עצמו לצרכים ולדרישות הצרכנים, כך הוא יצליח לתת להם מענה טוב יותר, יאפשר להם חווית קנייה טובה יותר ויקל על עצמו בשלב סגירת העסקאות, שכן ככל שיגדיל את אופציות התשלומים, כך יוכל לסגור עסקאות חמות במקום.

המשמעות של זה היא ניצול הזדמנויות עסקיות והגדלת כמות העסקאות שהעסק מבצע, כלומר, מחזור עסקי גדול יותר.

מאמרים מומלצים

בינה מלאכותית, התאמה אישית ואינטראקטיביות בעולם הקמעונאות

כדברי האמרה הידועה המיוחסת לפילוסוף היווני הרקליטוס, "שינוי הוא הקבוע היחיד בחיים". בעולם הקמעונאי המתפתח ומשתנה באופן תמידי, קביעה נצחית זו נראית היום נכונה מתמיד. העולם שאחרי הקורונה נע ומשתנה מהר יותר מבעבר, ואנו עדים להאצה בהטמעתן של טכנולוגיות חדשות ולקצב חסר תקדים של שינוי בתבניות התנהגות וצריכה.

להמשך קריאה