מזון והסעדה​
מכולות ומעדניות

תשלום ללא מגע באמצעות מסופי אשראי חכמים ואפליקציות תשלומים

מכונות תשלום ללא מגע הופכות להיות יותר ויותר נפוצות בארץ ובעולם כולו. הכוונה היא לתשלומים ללא מזומן באמצעות קופה ממוחשבת שמעבדת תשלומים מכרטיסי אשראי ללא הצורך בהכנסת הכרטיס לקורא הכרטיסים והזנת קוד.

נאייקס ריטייל מפתחת, מייצרת ומשווקת מובילה של מגוון מוצרים כמו קופה חכמה לעסק, עמדה בשירות עצמי, עמדת תשלום עצמית, קופה ניידת ועוד, שמאפשרות ללקוח פשוט לנפנף בכרטיס מול קורא הכרטיסים ולבצע חיוב מאובטח. עמדת תשלום עצמית

עמדת תשלום עצמית

היכן תשלום ללא מגע נמצא?

תשלום ללא מגע נמצא במגוון מכשירים וקופות רושמות

היכולת לבצע תשלום ללא מגע מתאפשרת במסופי אשראי ובמכשירים נוספים. ניתן להטמיע את הטכנולוגיה גם בשעונים או בטלפונים ניידים ולבצע רכישה מאובטחת.

אבטחת התשלום נעשית על ידי קודים מוצפנים ותקן EMV, שנחשבים לבטוחים הרבה יותר מהפס המגנטי המוכר מכרטיסי האשראי, אותו ניתן לפרוץ הרבה יותר בקלות.

מה היתרונות של ביצוע תשלומים ללא מגע?

הסיבה העיקרית שבגללה בעלי עסקים בוחרים לשלב מכונות לחיוב ללא מגע היא המהירות. תשלום ללא מגע מתבצע במהירות, חוסך זמני המתנה בקופה ומייעל את כל הליך החיוב. פרט לכך, מכונות שמבצעות תשלומים ללא מגע מעבדות את העסקאות מהר יותר.

האפשרות לבצע תשלום ללא מגע מקדמת יותר מכירות בעסקים וגורמת ללקוחות להיות מרוצים יותר הודות לחוויית קנייה נעימה ומהירה יותר. ניתן לשלב את המכונות הללו במגוון רחב מאוד של עסקים, ביניהם מסעדות ובתי קפה, חנויות קמעונאיות, סופרים, רשתות פארמה ועוד.

עד כמה זה פופולרי?

תחילה מכונות תשלום ללא מגע התפשטו במהרה ברחבי בריטניה, קנדה ואוסטרליה. אולם התפשטות נגיף הקורונה והצורך בשמירת מרחק והימנעות ממגע הביאה עסקים רבים ברחבי העולם, ובישראל בפרט, לשלב אותן וליהנות מכל היתרונות שהן מציעות.  

תשלום באמצעות אפליקציות תשלומים דרך הסמארטפון

מהצד השני, נאייקס ריטייל מספקת פתרונות עבור מי שרוצה לבצע תשלומים דרך הארנק הדיגיטלי שלו, כלומר, דרך המכשיר הנייד. קופה חכמה, ניידת או נייחת, בשירות עצמי או מלא, יכולה לכבד עסקאות שהלקוח מבצע באפליקציה מבלי להתעסק עם מזומנים כלל.

השימוש באפליקציות התשלומים הופך להיות יותר ויותר נפוץ, והוא מציע בעיקר נוחות, שכן אין צורך לסחוב את הארנק, וניתן לבצע רכישות, ספונטניות או מתוכננות בקליק.

מה היתרונות של אפליקציות התשלומים?

אפליקציות תשלומים קושרות את כרטיס האשראי והחיוב שלהם, ומחברות בין הטלפון למסוף האשראי, שמבצע חיוב מידי. להבדיל ממסופי אשראי מסורתיים, שזמן עיבוד עסקה ממוצע בהם אורך בין 15 ל- 20 שניות, כאן העברת התשלום מתבצעת בזמן אמת.

אך המשמעות העיקרית של השימוש באפליקציות התשלומים היא שניתן לבצע עסקאות מבלי להיפגש עם הלקוח ולקבל תשלום מידי עבור כל סוג שירות שניתן או כל מוצר שסופק. השירות הזה יעיל במיוחד לפרילנסרים שמספקים שירותים מרחוק או למי שבבעלותו חנות מקוונת הודות להתממשקות של הקופה הממוחשבת עם חנות האונליין, המאפשרת סליקה באינטרנט לעסקים קטנים וגדולים.

נאייקס ריטייל מפתחת פתרונות ומתפתחת עם רוח התקופה כדי לתת את המענה הטוב ביותר לבעלי העסקים ולצרכנים

מגוון המוצרים והפתרונות של נאייקס משתלבים עם הרגלי הצריכה והקנייה המתהווים גם בעת כתיבת שורות אלו. היכולת לתת לכך מענה מעמידה עסקים בחזית ענף הפעילות שבו הם עוסקים, ומאפשרת להם לבצע עסקאות בקלות ובמהירות גם עם קהל צעיר וחדש, שנולד לתוך כל השינויים הללו ומעדיף את אופציות התשלומים הללו על פני שיטות החיוב המסורתיות, שנחשבות איטיות, מסורבלות ופרימיטיביות.

מאמרים מומלצים

בינה מלאכותית, התאמה אישית ואינטראקטיביות בעולם הקמעונאות

כדברי האמרה הידועה המיוחסת לפילוסוף היווני הרקליטוס, "שינוי הוא הקבוע היחיד בחיים". בעולם הקמעונאי המתפתח ומשתנה באופן תמידי, קביעה נצחית זו נראית היום נכונה מתמיד. העולם שאחרי הקורונה נע ומשתנה מהר יותר מבעבר, ואנו עדים להאצה בהטמעתן של טכנולוגיות חדשות ולקצב חסר תקדים של שינוי בתבניות התנהגות וצריכה.

להמשך קריאה